Izolacja celulozowa i wdmuchiwane izolacje w Lublinie

Dlaczego warto wybrać wdmuchiwane izolacje celulozowe ?

Wdmuchiwanie celulozy niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Używana przez nas celuloza jest przede wszystkim przyjazna dla środowiska, ponieważ jest produkowana z papieru poddanego recyklingowi, przeznaczonym do nowoczesnych rozwiązań budowlanych, które nie emitują niebezpiecznych i toksycznych substancji, pozostawiając minimalny ślad węglowy.

Izolacja celulozowa jest również ekonomiczna, co jest szczególnie istotne w obecnych czasach. Nasza celuloza ma właściwości termoizolacyjne, które pozwalają na zachowanie ciepła w domu podczas zimy i utrzymanie chłodzenia latem, co umożliwia zaoszczędzenie na kosztownych urządzeniach chłodniczych, takich jak klimatyzacja czy wentylatory.

W przypadku wyburzenia domu, celuloza może być ponownie użyta lub całkowicie i bezpiecznie dla środowiska utylizowana.
Dodatkowo, wdmuchiwane izolacje celulozowe zwiększają bezpieczeństwo w domu w razie pożaru. Używana przez nas celuloza nie ulega spalaniu ani topnieniu, tylko powolnemu węglowaniu.

Izolowanie i zabezpieczanie budynków w Lublinie i okolicach.

Wdmuchiwanie celulozy w Lublinie i okolicach to tylko część naszej działalności – specjalizujemy się w izolowaniu strychów za pomocą celulozy Termex, na terenie województwa lubelskiego i sąsiednich województw. Mamy za sobą wiele inwestycji w tym regionie i w całej Polsce. Izolacja celulozowa w Lublinie to nie wszystko, ponieważ nie ograniczamy się do naszego obszaru. Działamy na terenie całego kraju. Nie znamy ograniczeń, więc jeśli jesteś zainteresowany tematami takimi jak: izolacja czy efektywne i skuteczne docieplenia, polegaj na nas. Wiele osób, które dotychczas miały problemy z utratą ciepła, szczególnie odczuwalną zimą, zdecydowało się na izolację celulozową. Zauważalna różnica i znacznie większy komfort użytkowania jest widoczny nie tylko zimą, ale i latem, gdy strych dzięki izolacji pomaga utrzymać przyjemne chłodzenie w domu.

Lublin izolacje granulatem celulozy

Izolacja wdmuchiwana – co zyskasz?

Decydując się na docieplenie celulozą, przede wszystkim znacznie zmniejszysz rachunki za ogrzewanie, skutecznie uniemożliwiając ucieczkę ciepłego powietrza przez nieszczelny strych, a także zwiększysz komfort w czasie upalnych dni, zatrzymując chłodzenie w domu.

Dodatkowo zredukujesz ryzyko nadmiernego zawilgocenia domu, dzięki właściwościom używanej przez nas celulozy. Podczas produkcji wełny używane są związki boru, które dodatkowo chronią drewniane konstrukcje, uniemożliwiając zagnieżdżenie się szkodników. Nie powoduje również korozji metali, a wręcz przeciwnie, dodatkowo je chroni.

Planujesz wyburzenie domu? To nie problem. Nasza celuloza może być ponownie użyta, więc można jej użyć przy budowie kolejnego budynku. Można jej również poddać utylizacji, bez szkody dla środowiska.

Jak działa wdmuchiwana izolacja celulozowa?

System wdmuchiwania celulozy jest skutecznie stosowany w wielu rozwiniętych regionach świata od prawie trzydziestu lat. Dzięki wykorzystaniu wyłącznie ekologicznych materiałów do produkcji celulozy, jest ona bardzo popularnym rozwiązaniem w krajach, które kładą nacisk na eko-rozwiązania.

Sam proces wdmuchiwania celulozy jest szybki i efektywny i polega na dodaniu celulozy do mieszanki, która jest rozpuszczana i wdmuchiwana. Pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia, jest ona rozprowadzana w danym pomieszczeniu lub na strychu. Wypełnia ona całą wyznaczoną przestrzeń, niezależnie od jej kształtu. Dlatego jest używana w przypadku trudno dostępnych szczelin, ekranów, czy pionów instalacyjnych, dodatkowo izolując znajdujące się tam przewody. Wdmuchiwanie celulozy stosowane jest zarówno w przypadku nowo budowanych domów i budynków, jak i starszych konstrukcji, co pozwala na poprawę warunków cieplno-wilgotnościowych.

Gdzie najlepiej sprawdzi się docieplanie granulatem celulozy?

Wdmuchiwane izolacje celulozowe stosowane są od wielu lat w krajach skandynawskich a także Ameryce Północnej, gdzie bardzo ważne jest zabezpieczenie domów przed zimnem, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko.

Ekologia połączona z jakością i trwałością to wynik prawie siedemdziesięcioletniej tradycji stosowania tego sposobu izolacji domu. Izolacja celulozowa wykonuje się w różnego rodzaju budynkach, zarówno drewnianych, jak i murowanych.

Nie ma znaczenia wiek konstrukcji, ponieważ jest skutecznie stosowana zarówno w starszych konstrukcjach, nowych, jak i remontowanych. W przypadku budynków już użytkowanych, pozwala na uzupełnienie istniejących już ubytków w izolacji termicznej i znacznie poprawia warunki cieplno-wilgotnościowe. Wdmuchiwane izolacje celulozowe są powszechnie stosowane i wykonywane zarówno w budynkach mieszkalnych – wielo i jednorodzinnych, ale także użyteczności publicznej, ze względu na liczne korzyści i efektywność.

Izolacje natryskowe - precyzyjne i szczelne rozwiązanie na długie lata


Nasza firma specjalizuje się w nowoczesnych technikach ocieplania poprzez wdmuchiwanie. Wykorzystujemy granulat izolacyjny, który jest aplikowany za pomocą metody blow in, czyli nadmuchu pod wysokim ciśnieniem, co pozwala na dokładne i szczelne wypełnienie wolnych przestrzeni. W konstrukcji każdego domu występuje wiele trudno dostępnych zakamarków, szczelin, nierówności i załamań. Stosowanie tradycyjnych mat izolacyjnych w takich miejscach jest trudne i mniej skuteczne. Dzięki technologii wdmuchiwania granulatu możemy zapewnić precyzyjne wypełnienie i szczelność izolacji, co przekłada się na lepszą retencję ciepła, eliminację mostków termicznych oraz obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem.

Szukasz firmy, która dociepli Twój budynek w Lublinie?

Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy, Superceluloza! Oferujemy celulozę pozyskiwaną z recyklingu – przyjazny dla środowiska materiał. Nasza celuloza posiada wiele zalet, takich jak właściwości hydrofobowe, odporność na ogień oraz przeciwgrzybicze i antyalergiczne właściwości. Dzięki zaawansowanej technice wdmuchiwania celulozy, skutecznie wypełniamy wszelkie puste przestrzenie i szczeliny, zapewniając doskonałą izolację, która chroni przed utratą ciepła. Ponadto, tworzymy bariery, które skutecznie odstraszają gryzonie i szkodniki. Nasza metoda zapewnia dokładne uszczelnienie, a wszystko to w przystępnej cenie. Wybierz Supercelulozę i zadbaj o ciepło w swoim budynku

×

Cześć!

Kliknij w kontakt poniżej, aby porozmawiać przez WhatsApp i ustalić szczegóły

× Napisz do nas!