Kuna – dlaczego jest zagrożeniem dla naszych dachów?

Jeśli w domu słychać dziwne szmery i chrobotanie, zwłaszcza wieczorem i nocą, to może być znak, że na poddaszu zadomowiła się kuna – ssak drapieżny niewielkich rozmiarów, ale potrafiący wyrządzić wiele szkód w izolacji dachowej.

Kunę sprowadza na nasze dachy problem ze świerzbem, pasożytem gnieżdżącym się w jej sierści, a mogącym doprowadzić nawet do śmierci. Wycieranie się w wełnę mineralną pozwala kunie wyczesać z sierści uporczywy świerzb. W ten sposób niszczy ona jednak izolację…

Kontakt

więcej o bezpieczeństwie

Do wełny celulozowej dodaje się środki pleśnio- i grzybobójcze, które w toku badań zapewniają uzyskanie klasy 0 według normy PN-EN 15101-1 (brak rozwoju grzybów i pleśni w materiale widzianym pod mikroskopem).

W procesie rozwłókniania do wełny celulozowej dodaje się środek zapewniający niepalność, który razem z niską przepuszczalnością powietrza skutecznie spowalnia rozprzestrzenianie się ognia w izolacji i konstrukcji. W sytuacji zagrożenia pożarem wełna celulozowa zachowuje swoją objętość i spala się bardzo powoli poprzez żarzenie. Prędkość żarzenia wynosi 1-2 mm/min.

Dlaczego mówimy, że izolacja z wełny celulozowej jest kunoodporna?

Celuloza nie jest dla kuny atrakcyjna, ponieważ nie może się o nią ocierać, jak to robi w przypadku izolacji z wełny mineralnej. Celuloza utrudnia działania kunie: nie ma postaci maty, nie zawiera igieł, a do tego jest nasączona siarczanem magnezu i kwasem borowym, które w bezpośrednim kontakcie powodują wysuszanie śluzówek. Wypełnia też całą przegrodę nie pozostawiając szczelin i zapewnia wysoką gęstość w dachach spadzistych (ok. 45 kg/m3).

Nasza sieć instalatorów od kilku lat interweniuje już w przypadku zniszczeń izolacji spowodowanych przez działanie kun na dachach i bardzo sprawnie wykonuje takie naprawy.

Z doświadczenia wykonawców na terenie całego kraju wiemy, że po wykonaniu takiej naprawy i ponownym uszczelnieniu stropu wełną celulozową problem nie powraca.

Czy wiedziałeś, że docieplenie wełną celulozową pozwala średnio zaoszczędzić 30% na kosztach ogrzewania?

W dobrze zaizolowanym domu mieszka się komfortowo. Równomierna temperatura pokojowa bez uczucia cugu oraz znakomity mikroklimat podnoszą komfort mieszkania. Domy izolowane wełną celulozową są ciepłe w zimie i przyjemnie chłodne latem.

Oddychająca konstrukcja gwarantuje lepszy mikroklimat Twojego mieszkania

Tajemnicą długowieczności jednorodnej konstrukcji jest jej zdolność oddychania – tzn. wiązania i oddawania wilgoci – a nawet odparowywania kapiących na nią kropli wody. W normalnych warunkach w konstrukcjach drewnianych zjawisko kondensacji wilgoci jest ograniczone.

Oddychająca konstrukcja oprócz pary przepuszcza również inne gazy i związki, takie jak dwutlenek węgla. Zanieczyszczenia powietrza pokojowego usuwa się drogą wentylacji oraz poprzez równoważącą wilgotność konstrukcję.

Właściwości oddychające izolacji można wykorzystać również w celu sterowania wilgotnością w pomieszczeniach. Latem wilgoć wewnątrz budynku może być nieprzyjemna. Oddychający materiał potrafi pochłaniać nadmiar wilgoci z pomieszczenia podnosząc jednocześnie komfort mieszkania.

Poniżej prezentujemy film pokazujący odporność włókien celulozowych na działanie ognia.

KONTAKT

Lisie Jamy 85, 37-600 Lubaczów

516 877 255
534 989 798

GODZINY PRACY

Pn – Pt 8:00 – 18:00
Sobota 8:00 – 15:00

LOKALIZACJA

zadzwoń do nas

O NAS

Firma rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku. Pro- to nie tylko ludzie i maszyny. Jesteśmy zespołem fachowców, wśród których chęć rozwoju oraz pasja są najważniejszymi celami. Nic nie jest dla nas niemożliwe.

NASZE USŁUGI

Zapoznaj się z naszymi usługami.

Ocieplenia metodą
wdmuchiwania celulozy

ZOBACZ WIĘCEJ

Naprawa
po kunach

ZOBACZ WIĘCEJ

Izolacje fundamentów
Piana PUR

ZOBACZ WIĘCEJ

Izolacje
dla przemysłu

ZOBACZ WIĘCEJ

Termowizja
Bezpłatny Audyt

ZOBACZ WIĘCEJ

Ocieplenia
stropodachów

ZOBACZ WIĘCEJ

Kompleksowe naprawy izolacji z demontażem

ZOBACZ WIĘCEJ

Naprawa izolacji bez demontażu płyt G-K

ZOBACZ WIĘCEJ

Ocieplenia metodą natryskową pianą PUR

ZOBACZ WIĘCEJ
ZOBACZ WIĘCEJ

GWARANCJA I JAKOŚĆ

Dokładamy wszelkich starań aby nasi klienci byli zadowoleniu z naszych usług dlatego kładziemy duży nacisk na jakość i długotrwałość. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych materiałów od najlepszych dostawców. Ponadto zapewniamy:

  • Darmowy pomiar kamerą termowizyjną przed i po wykonaniu usługi

  • Pomoc przy wyborze odpowiedniej metody izolacji

  • Kompleksową wycenę usług

  • Gwarancja jakości

FORMULARZ KONTAKTOWY

Chcesz poznać naszą ofertę zostaw swój numer ODDZWONIMY.

Dziękuję za Twoją wiadomość. Skontaktujemy się wkrótce.
Wystąpił błąd podczas próby wysłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

KONTAKT

KONTAKT

GODZINY PRACY