Kosztorys dla firm ubezpieczeniowych

Kosztorys naprawy poddasza i wymiany dachu – Jeśli masz ubezpieczony dom, a izolacja dachu lub poddasza uległa zniszczeniu, możesz starać się o odszkodowanie, które pokryje koszty jej naprawy. Pomożemy Ci przygotować i wypełnić niezbędne dokumenty, które będą potrzebne, aby przedstawić wady w izolacji oraz sporządzimy pełny kosztorys remontu dachu.

Kiedy remont dachu jest konieczny?

Sprawdź dlaczego warto zaufać wełnie celulozowej w kwestii bezpieczeństwa

Wymiana pokrycia dachowego będzie niezbędna, gdy dach lub więźba dachowa zostały uszkodzone. W takim wypadku nie warto zwlekać z remontem – odłożenie go w czasie może przyczynić się do zniszczenia lub nawet zawalenia całej konstrukcji dachowej. 

Jeżeli zamierzasz wymienić całe poszycie dachowe, musisz pamiętać o złożeniu wniosku dotyczącego pozwolenia na budowę do Starostwa Powiatowego. Jego brak może skutkować nakazem rozbiórki lub karą pieniężną (nawet do 50 tysięcy złotych!). 

W przypadku uszkodzonej izolacji poddasza, przyczyną najczęściej są szkodniki, takie jak kuny, które wykorzystują izolację do ocierania się. Zniszczeniu najczęściej ulega izolacja wykonana z wełny mineralnej, dlatego rekomendujemy wykorzystanie celulozy, która dzięki swojej budowie, nie jest atrakcyjna dla kun. Wypełnia też całą przegrodę nie pozostawiając szczelin i zapewnia wysoką gęstość w dachach spadzistych.

Kosztorys naprawy poddasza

Współpracując z nami, możesz liczyć na kompleksową obsługę. Bezpłatnie wykonamy analizę uszkodzeń i kosztorys dachu oraz określimy zakres prac niezbędnych do wykonania. Razem z Tobą wybierzemy najlepsze rozwiązania dla Twojego domu, zabezpieczmy dach oraz naprawimy izolację. Co więcej, na wykonane przez nas zabezpieczenia otrzymujesz 25 lat gwarancji.