superceluloza.pl

Naprawa izolacji

PO KUNACH

Dlaczego kuny są nieproszonymi gośćmi w naszych domach?

Kuny są ssakami drapieżnymi, które bardzo często jako miejsce pobytu  zamiast lasu i dzikiego otoczenia, obierają sobie poddasza domów oraz budynki gospodarskie. Mimo że z pozoru wyglądają niegroźnie, mogą wyrządzić wiele szkód, których naprawa jest konieczna. Kuny domowe dostają się do wnętrza naszych posiadłości przez małe szczeliny i otwory w murach oraz zakładają tam swoje gniazda. Zwierzęta posiadają zdolność wspinania się po pionowych murach, dlatego wchodzenie na poddasze nie jest dla nich problemem. 

W momencie, gdy kuna osiedli się w Twoim domu, zaznacza teren moczem oraz odchodami, a także wyciera się w wełnę mineralną, aby  wyczesać z sierści uporczywy świerzb. Takie zachowanie wpływa na stopniowe niszczenie izolacji domu, a ubytki wełny mineralnej mogą wpłynąć na stratę ciepła nawet o 30%.

Jak rozpoznać, że kuna znajduje się na Twoim poddaszu? Z pewnością usłyszysz szmery i chrobotanie, zwłaszcza wieczorem i nocą. Podczas okresu godowego, który trwa od kwietnia do lipca, kuny wydają głośne odgłosy. Zwierzęta są w stanie zniszczyć nie tylko materiał izolacyjny, ale również membranę dachową, folię paroizolacyjną, kable elektryczne i antenowe. Usuwanie szkód po kunie wymaga przemyślanych i skutecznych działań, aby problem już nigdy nie powrócił.

Darmowa wycena

Zapewniamy kompleksową wycenę usługi wraz z materiałami za darmo.

Zadzwoń do nas

Masz pytania? Zadzwoń do nas, a z przyjemnością na wszystkie odpowiemy.

Uszczelnianie poddasza

Do napraw wykorzystujemy wełnę celulozową która odstrasza kuny

Zapytaj o indywidualną wycenę

Zadzwoń do nas!

Jak pozbyć się kuny z poddasza?

Zajmujemy się odstraszaniem nieproszonych zwierząt oraz naprawą izolacji po kunie. Zwalczanie kun opiera się przede wszystkim na ich odstraszaniu, ponieważ to zwierzęta znajdujące się pod ochroną. Do swoich działań wykorzystujemy specjalistyczny, skuteczny i innowacyjny sprzęt. 

Naszą pracę zaczynamy od analizy zniszczeń. To bardzo ważne, aby dokładnie określić, z jakim poziomem szkód będziemy się zmagać. Drugim krokiem jest skuteczne zwalczanie kun, usuwanie odchodów oraz zniszczonego materiału izolacyjnego. W momencie, gdy zwierzęta znikną, szczelnie zabezpieczamy dach oraz wykonujemy naprawy izolacji. 

Podczas swojej pracy wykorzystujemy wełnę celulozową, która wypełnia całą przegrodę, nie pozostawiając szczelin. Tego rodzaju wełna jest nieatrakcyjna dla kun, dlatego że nie ma postaci maty i nie zawiera igieł, którymi zwierzęta się czyszczą. Dodatkowo wełna celulozowa jest nasączona siarczanem magnezu i kwasem borowym. Kolejnym atutem inwestycji w wełnę z celulozy jest jej zdolność oddychania, czyli wiązania i oddawania wilgoci, a wykorzystanie jej przy dociepleniu pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. 

Na podstawie długoletniego doświadczenia wiemy, że dzięki odpowiednio przeprowadzonemu usuwaniu śladów po kunach i ponownym uszczelnieniu wełną celulozową problem kun nie powraca.

Skuteczne działania gwarancją kompleksowej ochrony

Koszt naprawy dachu po kunie jest zależny od poziomu zniszczeń. Wycenę oraz zakres naszych usług wraz z odpowiednio dopasowanymi materiałami, dobieramy indywidualnie do potrzeb klienta. Montaż wełny celulozowej jest jednak tani i nie wymaga sporej ilości poświęconego czasu. 

Oprócz korzyści płynących z pozbycia się drapieżników, nasze działania podnoszą użytkownikom komfort mieszkania, zapewniając równomierną temperaturę pokojową bez uczucia cugu oraz doskonały mikroklimat. Domy, które są izolowane wełną celulozową, zachowują ciepło w zimie i chłód podczas upalnego lata.To bardzo ważne, aby każdy problem rozwiązać kompleksowo, a o pomoc poprosić firmę, która profesjonalnie zwalcza kuny oraz naprawia szkody, jakie wyrządziły. 

Superceluloza bazuje na długoletnim doświadczeniu i pracy profesjonalistów oraz działa na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. 

Aby poznać szczegóły współpracy, uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz dowiedzieć się jaki sposób zwalczania kun oraz naprawy izolacji będzie najlepszy dla Twojego domu, skontaktuj się z nami telefonicznie. 

Naszym klientom oferujemy doradztwo oraz profesjonalną pomoc na każdym etapie współpracy.