Naprawa izolacji bez demontażu płyt G-K

Otrzymujesz wysokie rachunki za ogrzewanie, a mimo to w Twoim domu wciąż jest zimno? Winę za ten stan może ponosić nieszczelna izolacja budynku. Uciekające przez szczeliny ciepło, zamiast ogrzewać wnętrze, wydostaje się na zewnątrz. Skontaktuj się z nami, a sprawdzimy stan obecnej izolacji, znajdziemy szczeliny i naprawimy izolację, bez konieczności demontażu konstrukcji poddasza. 

Co jest najczęstszą przyczyną źle wykonanej izolacji?

Przyczyn nieszczelności izolacji może być kilka. Czasem wynika ona z niedokładnego dopasowania płyt z wełny mineralnej do ocieplanej powierzchni, niewłaściwie zaizolowanej murłaty lub jest wynikiem ubytków w przegrodach, powstałych w związku ze starzeniem się materiału. Ciepło może uciekać także przez zbyt cienką warstwę materiału izolacyjnego w stosunku do wymaganych parametrów przenikalności ciepła. Ostatnią przyczynę stanowią kuny, które szukając schronienia na poddaszu, niszczą izolację. 

Czy wiesz, że docieplenie wełną celulozową pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 30%?

Tajemnicą długowieczności jednorodnej konstrukcji jest jej zdolność oddychania – tzn. wiązania i oddawania wilgoci – a nawet odparowywania kapiących na nią kropli wody. W normalnych warunkach w konstrukcjach drewnianych zjawisko kondensacji wilgoci jest ograniczone. 

Oddychająca konstrukcja oprócz pary przepuszcza również inne gazy i związki, takie jak dwutlenek węgla. Zanieczyszczenia powietrza pokojowego usuwa się drogą wentylacji oraz poprzez równoważącą wilgotność konstrukcję. 

Właściwości oddychające izolacji można wykorzystać również w celu sterowania wilgotnością w pomieszczeniach. Latem wilgoć wewnątrz budynku może być nieprzyjemna. Oddychający materiał potrafi pochłaniać nadmiar wilgoci z pomieszczenia podnosząc jednocześnie komfort mieszkania. 

Sprawdź również nasze pozostałe usługi: Ocieplanie metodą wdmuchiwania celulozy w Rzeszowie

×

Cześć!

Kliknij w kontakt poniżej, aby porozmawiać przez WhatsApp i ustalić szczegóły

× Napisz do nas!