superceluloza.pl

Lisie Jamy 85, 37-600 Lubaczów
+ 48 516 877 255
krzysiekopciuch@wp.pl
PN - PT : 8:00 - 16:00
SOBOTA : 8:00 - 15:00
Lisie Jamy 85, 37-600 Lubaczów
PN - PT : 8:00 - 16:00
SOBOTA : 8:00 - 15:00

NAPRAWY IZOLACJI

BEZ DEMONTAŻU PŁYT G-K

Szczelna izolacja domu

Otrzymujesz wysokie rachunki za ogrzewanie, a mimo to w Twoim domu wciąż jest zimno? Winę za ten stan może ponosić nieszczelna izolacja budynku. Uciekające przez szczeliny ciepło, zamiast ogrzewać wnętrze, wydostaje się na zewnątrz. Skontaktuj się z nami, a sprawdzimy stan obecnej izolacji, znajdziemy szczeliny i naprawimy izolację, bez konieczności demontażu konstrukcji poddasza. 

Co jest najczęstszą przyczyną źle wykonanej izolacji?

Przyczyn nieszczelności izolacji może być kilka. Czasem wynika ona z niedokładnego dopasowania płyt z wełny mineralnej do ocieplanej powierzchni, niewłaściwie zaizolowanej murłaty lub jest wynikiem ubytków w przegrodach, powstałych w związku ze starzeniem się materiału. Ciepło może uciekać także przez zbyt cienką warstwę materiału izolacyjnego w stosunku do wymaganych parametrów przenikalności ciepła. Ostatnią przyczynę stanowią kuny, które szukając schronienia na poddaszu, niszczą izolację. 

Czy wiesz, że docieplenie wełną celulozową pozwala obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 30%?

Tajemnicą długowieczności jednorodnej konstrukcji jest jej zdolność oddychania – tzn. wiązania i oddawania wilgoci – a nawet odparowywania kapiących na nią kropli wody. W normalnych warunkach w konstrukcjach drewnianych zjawisko kondensacji wilgoci jest ograniczone. 

Oddychająca konstrukcja oprócz pary przepuszcza również inne gazy i związki, takie jak dwutlenek węgla. Zanieczyszczenia powietrza pokojowego usuwa się drogą wentylacji oraz poprzez równoważącą wilgotność konstrukcję. 

Właściwości oddychające izolacji można wykorzystać również w celu sterowania wilgotnością w pomieszczeniach. Latem wilgoć wewnątrz budynku może być nieprzyjemna. Oddychający materiał potrafi pochłaniać nadmiar wilgoci z pomieszczenia podnosząc jednocześnie komfort mieszkania. 

Porozmawiajmy o naprawie izolacji Twojego domu

Zadzwoń do nas!