Ocieplanie celulozą i wdmuchiwanie celulozy w Rzeszowie i okolicach

20211115_085815

Jakie są zalety wdmuchiwania celulozy?

Wdmuchiwanie celulozy ma wiele zalet. Wykorzystywana przez nas celuloza jest przede wszystkim ekologiczna, wytwarza się ją z papieru poddawanego recyklingowi, dedykowanego nowoczesnym rozwiązaniom budowniczym, który nie wydziela niebezpiecznych i toksycznych substancji oraz pozostawia minimalny ślad węglowy. Ocieplanie celulozą jest także ekonomiczne, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Nasza celuloza ma właściwości o charakterze termoizolacyjnym, co umożliwia zatrzymanie ciepła wewnątrz domu w czasie zimy, a także utrzymanie chłodu latem, dzięki czemu możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy na kosztownych rozwiązaniach chłodniczych jak klimatyzacja, czy wiatraki. W przypadku rozbiórki domu, możliwe jest jej ponowne wykorzystanie lub całkowita i bezpieczna dla środowiska utylizacja. Dodatkowo wdmuchiwanie celulozy pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa w domu w razie wybuchu pożaru. Celuloza przez nas wykorzystywana nie poddaje się spalaniu czy topnieniu, ulegając jedynie powolnemu zwęglaniu.

Docieplanie i zabezpieczanie budynków w Rzeszowie i okolicach.

Wdmuchiwanie celulozy w Rzeszowie, okolicach, ale i nie tylko – nasza firma zajmuje się wykonywaniem dociepleń poddaszy, przy wykorzystaniu wełny celulozowej Termex, głównie na terenie województwa podkarpackiego i jego sąsiadów. Jesteśmy z Podkarpacia i mamy na koncie wiele inwestycji w regionie i Polsce. Ocieplanie celulozą Rzeszów i nie tylko, bowiem nie ograniczamy się jedynie do naszego obszaru. Działamy na terenie całego kraju. Dla nas nie ma ograniczeń, dlatego jeśli jesteś zainteresowany tematami takimi jak: izolacja czy efektywne i skuteczne docieplenia, zdaj się na nas. Wiele osób, które do tej pory borykały się z nadmiernym uchodzeniem ciepła, co było szczególnie odczuwalne zimą, zdecydowały się na ocieplanie celulozą. Widoczna różnica i znacznie większy komfort użytkowania jest widoczny nie tylko zimą, ale i latem, gdyż poddasze dzięki zastosowaniu izolacji wspomaga utrzymanie przyjemnego uczucia chłodu wewnątrz domu.

Docieplanie celulozą wdmuchiwaną – co zyskasz.

Jeśli zdecydujesz się na docieplenia wełną celulozową, uzyskasz przede wszystkim znacznie niższe rachunki za ogrzewanie, gdyż skutecznie uniemożliwisz uciekanie ciepłego powietrza przez nieszczelne poddasze, a także zwiększysz komfort w czasie upalnych dni, zatrzymując chłód w domu. Dodatkowo, zminimalizujesz ryzyko nadmiernego zawilgocenia domu, ze względu na właściwości stosowanej przez nas celulozy. Wykorzystane podczas produkcji wełny związki boru zabezpieczają dodatkowo drewno konstrukcyjne, co uniemożliwia zagnieżdżanie się szkodników. Nie powoduje również korozji metali, wręcz przeciwnie, dodatkowo je zabezpiecza. Chcesz dokonać rozbiórki domu? Nie ma problemu. Nasza celuloza nadaje się do ponownego wykorzystania, dlatego z powodzeniem można użyć jej przy budowie kolejnego budynku. Można poddać ją także utylizacji, bez szkody dla środowiska. Ocieplanie celulozą pozwala także na zmniejszenie ryzyka szybkiego rozprzestrzeniania się pożaru, w przypadku, gdy do takiego dojdzie. Nie wydziela ona trujących gazów, nie topi się, ulegając jedynie powolnemu zwęgleniu.

Na czym polega wdmuchiwanie celulozy?

System wdmuchiwania celulozy jest z powodzeniem stosowany w wielu wysokorozwiniętych regionach świata już od blisko trzydziestu lat. Ze względu na wykorzystanie do produkcji celulozy wyłącznie ekologicznych materiałów, jest ona bardzo popularnym rozwiązaniem w krajach, które stawiają na eco – rozwiązania. Samo wdmuchiwanie celulozy jest szybkim i efektywnym procesem, który polega na wprowadzaniu celulozy do mieszanki, która jest rozpuszczana i wdmuchiwana. Pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia, jest ona rozprowadzana w danym pomieszczeniu, lub poddaszu. Wypełnia ona całą wyznaczoną przestrzeń, bez względu na jej kształt. Dlatego też wykorzystywana jest w przypadku trudnodostępnych szczelin, ekranów, czy pionów instalacyjnych, dodatkowo ocieplając znajdujące się w nich przewody. Wdmuchiwanie celulozy stosowane jest zarówno w przypadku nowopowstających domów i budynków, jak i starszych konstrukcji, dzięki czemu poprawie ulegają warunki cieplno – wilgotnościowe.

W jakich miejscach sprawdzi się ocieplanie celulozą?

Wdmuchiwanie celulozy jest od wielu lat stosowane w krajach skandynawskich, Ameryki Północnej, czy Finlandii, gdzie szczególnie istotne jest zabezpieczenie domostw przed zimnem, przy jednoczesnym zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Ekologia w połączeniu z jakością i trwałością to wynik blisko siedemdziesięcioletniej tradycji stosowania tego sposobu ocieplania domu. Ocieplanie celulozą wykonuje się w różnego rodzaju budynkach, zarówno tych drewnianych, jak i murowanych. Nie ma znaczenia wiek konstrukcji, gdyż jest z powodzeniem wykorzystywana zarówno w konstrukcjach starszych, nowych, czy poddawanych remontowi. W przypadku budynków już użytkowanych, pozwala na uzupełnienie istniejących już ubytków w izolacji termicznej i znaczną poprawę warunków cieplno – wilgotnościowych. Wdmuchiwanie celulozy ma  powszechne zastosowanie i jest wykonywane zarówno w budynkach o charakterze mieszkalnym – wielo i jednorodzinnych, ale także użyteczności publicznej, ze względu na liczne korzyści i efektywność.

Sprawdź również: Izolacja celulozą w Kielcach

×

Cześć!

Kliknij w kontakt poniżej, aby porozmawiać przez WhatsApp i ustalić szczegóły

× Napisz do nas!