superceluloza.pl

Badanie kamerą termowizyjną

BEZPŁATNY AUDYT

Dlaczego warto przeprowadzić badanie kamerą termowizyjną?

Kamera termowizyjna umożliwia skuteczną i profesjonalną diagnostykę budynku bez naruszania konstrukcji.

Dzięki kamerze możemy wykryć uszkodzenia i wady przez, które mamy straty na energii cieplnej.

Podczas badania otrzymujemy informacje, które wykorzystujemy aby w znacznym stopniu ograniczyć koszty ogrzewania domu związane z utratą ciepła.

Termowizja

Badanie kamerą termowizyjną jest to jedno z najbardziej skutecznych narzędzi do diagnozy budynków. Obejmuje ono badanie zabudowy termicznej, instalacji wewnętrznych, lokalnych źródeł ciepła , infiltracji powietrza przez nieszczelność przegród oraz zwilgocenia przegród.

Kiedy powinno się wykonać badanie kamerą termowizyjną?

W nowych domach badanie kamerą służy głównie do sprawdzenia ciągłości ocieplenia bezpośrednio po ociepleniu połaci oraz po wykonaniu ocieplenia dachu. Zakończenie budowy zazwyczaj wypada późną jesienią, a więc dobrym momentem może być kontrolne uruchomienie urządzeń grzewczych. Termowizje wykonuje się również w budynkach już zamieszkałych gdzie są odczuwalne ubytki ciepła, zawilgocenia ścian, niekomfortowe przedmuchy wokół stolarki okiennej, brak komfortu cieplnego, niesprawność wentylacji naturalnej, niezrozumiale wysokie zużycie energii na cele grzewcze.

Wdmuchiwanie celulozy

Wdmuchiwanie celulozy daje gwarancję, że ocieplone poddasze spełni swoją funkcję i nie narazi na dodatkowe koszty związane z ogrzewaniem czy naprawą izolacji. Taka metoda zapewni trwałą warstwę izolacji bez mostków termicznych i kondensacyjnych. Wykorzystywany do tworzenia termoizolacji materiał o wysokiej gęstości 30 kg/m³ sprawia, że pokrywająca ściany i sufit poddaszy warstwa jest wyjątkowo szczelna i nie przepuszcza powietrza nawet podczas silnych podmuchów wiatru. Jeśli skosy sufitu poddasza mają więcej niż 10°, w celu zachowania przyczepności warstwy izolacyjnej stosujemy materiał o jeszcze większej gęstości – do 55 kg/m³. Dzięki temu napowietrzona celuloza nie opadnie, zachowując swoją strukturę i właściwości izolacyjne.